Ahnenerbe – Zakon SS Himmlera?

zakon ss ahnenerbeTa nazistowska organizacja badawcza założona w 1935 roku przez Reichsfuhrera SS Heinricha Himmlera, Reichsbauerführera Richarda Waltera oraz holenderskiego pseudonaukowca hermana Wirtha. Na początku roku 1939 organizacja została włączona do SS, a podczas II wojny światowej wspierała medyczne eksperymenty przeprowadzane na więźniach obozów koncentracyjnych. Prowadzono również grabieże naukowego i kulturowego dorobku w państwach okupowanych przez III Rzeszę. Międzynarodowy Wojskowy Trybunał w Norymberdze, w czasie procesu po wojnie uznał Ahnenerbe za organizację zbrodniczą.

Czołowy mistyk III Rzeszy Heinrich Himmler zafascynowany mityczną Atlantydą zainteresował się opowieścią z dzieł Platona, w której pisał o zaginionym lądzie korzystając podobno z pism Solona, który z kolei miał uzyskać je od kapłanów egipskich. Obsesją Himmlera było udowodnienie wyjątkowości pochodzenia narodu niemieckiego. Potrafił wykorzystać do tego celu nie tylko wydarzenia historyczne, ale również legendy, podania i mity, które mogły chociaż w najmniejszym stopniu stanowić uzasadnienie teorii o wyższości narodu niemieckiego nad innymi.

Himmler szczególnie zainteresował się legendą według której, przed zagładą Atlantydy ocalała garstka kapłanów którzy stali się później praprzodkami ludów Indii i Europy.
Aby sprawdzić tę teorię Himmler wysłał ekipę badawczą na „Dach Świata”. Naukowcy mieli za zadanie przebadać zamieszkujących tam ludzi pod kątem aryjskości.
Długie kończyny, charakterystyczna budowa czaszki i niebieskie oczy Tybetańczyków miały być potwierdzeniem teorii o atlantydzkim pochodzeniu narodu niemieckiego.
Na wszystkie te badania naukowe wydano ogromne sumy pieniędzy.

Aby móc realizować i finansować temu podobne szalone pomysły, stworzył Himmler organizację Ahnenerbe. A wszystko po to aby udowodnić że Niemcy są narodem wybranym do rządzenia światem. Statutowym celem tej organizacji było zebranie wszystkich informacji dotyczących pochodzenia i kultury rasy nordyckiej.
Naukowcy z Ahnenerbe zajmowali się między innymi poszukiwaniem legendarnego świętego Graala, w którym miała zostać zebrana krew Chrystusa z Golgoty.
Himmler wprowadził insignia przynależności do grona wybranych. Wzorował się na krzyżackiej regule tworząc zakon SS z nieodzownymi emblematami świadczącymi o przynależności do elity.


Najczęściej wyszukiwane:

  • "belluno durante la seconda guerra mondiale Heirich e Joseph
  • seconda guerra mondiale terzo raid ss
  • the World Island + Third Reich
  • najbardziej zwariowane pomysły 2 wojny
  • символы аненербе
  • mistique nazy
  • законы сс гимлера
  • tajne eksperymenty 2 wojny światowej
  • ekspedycja ss
  • ss во 2 мировой

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *