Ahnenerbe – Zakon SS Himmlera?

zakon ss ahnenerbeTa nazistowska organizacja badawcza założona w 1935 roku przez Reichsfuhrera SS Heinricha Himmlera, Reichsbauerführera Richarda Waltera oraz holenderskiego pseudonaukowca hermana Wirtha. Na początku roku 1939 organizacja została włączona do SS, a podczas II wojny światowej wspierała medyczne eksperymenty przeprowadzane na więźniach obozów koncentracyjnych. Prowadzono również grabieże naukowego i kulturowego dorobku w państwach okupowanych przez III Rzeszę. Międzynarodowy Wojskowy Trybunał w Norymberdze, w czasie procesu po wojnie uznał Ahnenerbe za organizację zbrodniczą.
Czołowy mistyk III Rzeszy Heinrich Himmler zafascynowany mityczną Atlantydą zainteresował się opowieścią z dzieł Platona, w której pisał o zaginionym lądzie korzystając podobno z pism Solona, który z kolei miał uzyskać je od kapłanów egipskich.
Obsesją Himmlera było udowodnienie wyjątkowości pochodzenia narodu niemieckiego.
Potrafił wykorzystać do tego celu nie tylko wydarzenia historyczne, ale również legendy, podania i mity, które mogły chociaż w najmniejszym stopniu stanowić uzasadnienie teorii o wyższości narodu niemieckiego nad innymi.
Himmler szczególnie zainteresował się legendą według której, przed zagładą Atlantydy ocalała garstka kapłanów którzy stali się później praprzodkami ludów Indii i Europy.
Aby sprawdzić tę teorię Himmler wysłał ekipę badawczą na „Dach Świata”.
Naukowcy mieli za zadanie przebadać zamieszkujących tam ludzi pod kątem aryjskości.
Długie kończyny, charakterystyczna budowa czaszki i niebieskie oczy Tybetańczyków miały być potwierdzeniem teorii o atlantydzkim pochodzeniu narodu niemieckiego.
Na wszystkie te badania naukowe wydano ogromne sumy pieniędzy.
Aby móc realizować i finansować temu podobne szalone pomysły, stworzył Himmler organizację Ahnenerbe. A wszystko po to aby udowodnić że Niemcy są narodem wybranym do rządzenia światem. Statutowym celem tej organizacji było zebranie wszystkich informacji dotyczących pochodzenia i kultury rasy nordyckiej.
Naukowcy z Ahnenerbe zajmowali się między innymi poszukiwaniem legendarnego świętego Graala, w którym miała zostać zebrana krew Chrystusa z Golgoty.
Himmler wprowadził insignia przynależności do grona wybranych. Wzorował się na krzyżackiej regule tworząc zakon SS z nieodzownymi emblematami świadczącymi o przynależności do elity.


Najczęściej wyszukiwane:

  • tajna organizacja himmlera
  • містика трєтього
  • investigacion alemana santo grial
  • geheimen wereldoorlog
  • himmler w riese
  • heinrich himmler śmierć
  • doswiadczenia przeprowadzane podczas drugiej wojny swiatowej
  • eksperymenty w trakcie drugiej wojny swiatowej
  • nordycka
  • Heinrich Himmle hechos importantes

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *